Exportovať (0) Tlačiť
Rozbaliť všetko
EN
Tento obsah nie je dostupný vo vašom jazyku, k dispozícii je však česká verzia.

Využití Editoru systémových zásad

Využití Editoru systémových zásad

Přestože je program Editor systémových zásad (Poledit.exe) z velké části nahrazen modulem snap-in Zásady skupiny, je jeho použití za určitých okolností stále užitečné. Pokud provádíte upgrade předchozích verzí systému Windows, získáte další informace klepnutím na odkaz Potíže s přenesením.

  • Správa počítačů se systémem Windows 95 nebo Windows 98: Editor systémových zásad musí být v počítačích se systémem Windows 98 nebo Windows 95 spuštěn místně, aby se vytvořily soubory Config.pol, které jsou kompatibilní s místním operačním systémem.
  • Správa počítačů se systémem Windows NT 4.0 Workstation nebo Windows NT 4.0 Server: Tyto počítače rovněž vyžadují vlastní soubor POL: NTconfig.pol.
  • Správa samostatných počítačů: Pro počítač se systémem Windows 2000, který není připojen k žádné doméně, se prostřednictvím služby Active Directory nevztahují zásady skupiny, které nejsou místní. Jedinou zásadou skupiny používanou v takových počítačích je místní zásada skupiny, která obsahuje nastavení pro všechny uživatele tohoto počítače. Další informace o místních zásadách skupiny naleznete v tématu Místní zásady skupiny. Chcete-li poskytnout nastavení více uživatelům, zapište je do souboru Registry.pol pomocí Editoru systémových zásad. Se systémem Windows 2000 je kompatibilní pouze verze Editoru systémových zásad pro systém Windows 2000.

Dřívější verze Editoru systémových zásad pracovaly pouze se soubory s příponou ADM s kódováním ASCII, avšak verze pro systém Windows 2000 podporuje i soubory ADM s kódováním Unicode.

V klientských počítačích se systémem Windows 2000, Windows XP Professional, Windows XP 64-bit Edition (Itanium) a operačními systémy řady Windows Server 2003 použijte místo toho zásady skupiny. Tipy pro použití zásad skupiny naleznete v tématu Doporučené postupy Zásad skupiny (předcházející konzole GPMC).

Bol tento článok užitočný?
(Zostávajúci počet znakov: 1500)
Ďakujeme za pripomienky

Obsah od komunity

Pridať
Zobraziť:
© 2014 Microsoft