Exportovať (0) Tlačiť
Rozbaliť všetko
EN
Tento obsah nie je dostupný vo vašom jazyku, k dispozícii je však česká verzia.

Úložiště objektů zásad skupiny

Úložiště objektů zásad skupiny

Každý počítač se systémem Windows XP Professional, Windows XP 64-bit Edition (Itanium) nebo systémem řady Windows Server 2003 obsahuje právě jeden místní objekt zásad skupiny (GPO). Je uložen ve složce Kořenová_složka_systému\System32\GroupPolicy.

Objekty zásad skupiny, které nejsou místním objektem zásad skupiny, jsou virtuální objekty. Informace o nastavení zásad objektu GPO jsou ve skutečnosti uloženy ve dvou umístěních: kontejner zásad skupiny a šablona zásad skupiny. Kontejner zásad skupiny je kontejner služby Active Directory, ve kterém jsou uloženy vlastnosti objektu zásad skupiny, včetně informací o verzi, stavu objektu zásad skupiny a seznamu součástí, pro něž existuje nastavení v objektu zásad skupiny. Šablona zásad skupiny je struktura složek v rámci systému souborů, ve které jsou uloženy zásady založené na šablonách pro správu, nastavení zabezpečení, soubory skriptů a informace týkající se aplikací, jež jsou k dispozici pro rozšíření Instalace softwaru modulu Zásady skupiny. Šablona zásad skupiny je umístěna ve složce systémového svazku (Sysvol) v podsložce \Policies pro příslušnou doménu. Další informace týkající se místních zásad skupiny naleznete v tématu Místní zásady skupiny.

Kontejner zásad skupiny

Kontejner zásad skupiny je objektem adresářové služby. Obsahuje podřízené kontejnery s informacemi o zásadách skupiny pro počítače a uživatele. Kontejner zásad skupiny obsahuje následující údaje:

  • Informace o verzi: Slouží k ověření, zda jsou tyto informace synchronizovány s informacemi šablony zásad skupiny.
  • Informace o stavu: Označují, zda je objekt zásad skupiny v této síti, doméně nebo organizační jednotce povolen nebo zakázán.
  • Seznam součástí: Tyto informace určují, která nastavení rozšíření pro zásady skupiny se nacházejí v objektu zásad skupiny.

V kontejneru zásad skupiny jsou uloženy informace pro rozšíření Instalace softwaru modulu Zásady skupiny a Přesměrování složky, což jsou rozšíření modulu Editor objektů Zásady skupiny. Další informace naleznete v tématech Rozšíření Instalace softwaru modulu Zásady skupiny – přehled a Přesměrování složky.

Šablona zásad skupiny

Šablona zásad skupiny je složka řadičů domén určená pro doménu, ve které je uložen objekt zásad skupiny. Složka šablony zásad skupiny je obvykle zadána následujícím způsobem:

Kořenová_složka_systému\Sysvol\SYSVOL\NorthWind.cz\Zásady\

{34975054-fd77-df75-54fe-074936850457}

Podsložky šablony zásad skupiny

Složka šablony zásad skupiny obsahuje různé podsložky, mezi které patří například:

  • Adm: Obsahuje všechny soubory ADM pro tuto šablonu zásad skupiny.
  • Skripty: Obsahuje veškeré skripty a související soubory této šablony zásad skupiny.
  • Uživatel: Obsahuje soubor Registry.pol s nastavením registru, které bude použito pro uživatele. Jakmile se uživatel přihlásí k počítači, je soubor Registry.pol načten a použit pro část registru HKEY_CURRENT_USER. Složka Uživatel obsahuje podsložku Aplikace.
  • Uživatel\Aplikace: Obsahuje soubory AAS (Application Advertisement Scripts), které používá instalační služba operačního systému. Tyto soubory platí pro uživatele.
  • Počítač: Obsahuje soubor Registry.pol s nastavením registru, které bude použito pro počítače. Při spuštění počítače je soubor Registry.pol načten a použit pro část registru HKEY_LOCAL_MACHINE. Složka Počítač obsahuje podsložku Aplikace.
  • Počítač\Aplikace: Obsahuje soubory AAS používané instalační službou operačního systému. Tyto soubory platí pro počítače.
Bol tento článok užitočný?
(Zostávajúci počet znakov: 1500)
Ďakujeme za pripomienky

Obsah od komunity

Pridať
Zobraziť:
© 2014 Microsoft