Exportovať (0) Tlačiť
Rozbaliť všetko
EN
Tento obsah nie je dostupný vo vašom jazyku, k dispozícii je však česká verzia.

Zásady uzamčení účtů – přehled

Zásady uzamčení účtů – přehled

Zásady uzamčení účtů slouží k zakázání uživatelského účtu, pokud v určeném časovém období dojde k určenému počtu zadání nesprávného hesla. Toto nastavení zásad napomáhá při ochraně před pokusy útočníků o uhodnutí uživatelských hesel a výrazně snižuje pravděpodobnost úspěchu útoku na síť. Další informace o implementaci zásad uzamčení účtů naleznete v tématu Nastavení nebo změna zásad uzamčení účtů.

Před povolením zásad uzamčení účtů je nutné zvážit, že existuje určité riziko uzamčení účtů oprávněných uživatelů. To může být pro organizace nákladné, protože uživatel s uzamčeným účtem nemá až do automatického odemknutí účtu po uplynutí určité doby nebo po odemknutí účtu správcem přístup ke svému účtu.

Oprávněný uživatel může způsobit uzamčení svého účtu opakovaným chybným zadáním hesla nebo zadáním nesprávného hesla nebo také změnou hesla v jednom počítači při současném přihlášení k jinému počítači. Počítač s nesprávným heslem se neustále snaží ověřit uživatele, a protože heslo k tomu použité je nesprávné, dojde k uzamčení uživatelského účtu. K tomuto problému nedochází v organizacích, které používají výhradně řadiče domény se systémy řady Windows Server 2003. Chcete-li zabránit uzamčení účtů oprávněných uživatelů, nastavte prahovou hodnotu uzamčení účtu na vysoké číslo. Situace, ve které se počítač neustále snaží ověřit uživatele pomocí nesprávného hesla, je ovšem velmi podobná chování softwaru snažícího se o odhalení hesla. Nastavení prahové hodnoty uzamčení účtu na tak vysokou hodnotu, aby nedocházelo k uzamčení účtů oprávněných uživatelů, může také umožnit neoprávněný přístup k síti hackerům. Další informace o prahové hodnotě uzamčení účtu naleznete v tématu Prahová hodnota uzamčení účtu.

Další informace o heslech a zásadách hesla naleznete v tématu Hesla.

Bol tento článok užitočný?
(Zostávajúci počet znakov: 1500)
Ďakujeme za pripomienky

Obsah od komunity

Zobraziť:
© 2015 Microsoft